ARMA II 8x8

Yüksek Koruma Üstün Performans

Yüksek Koruma Üstün Performans

ARMA II 8x8 Tekerlekli Zırhlı Aracı, Otokar’ın araştırma ve geliştirme ekibi tarafından klasik muharebe koşullarının yanında, günümüzde farklı coğrafyalardaki çatışmalarda sıkça rastlanan asimetrik tehditler de göz önüne alınarak geliştirildi. ARMA II, dünyada kendi sınıfındaki en yüksek balistik, mayın ve el yapımı patlayıcı (EYP) korumasını, yüksek arazi kabiliyeti ile birlikte optimum şekilde sunuyor. 40 ton azami yüklü ağırlığa ve 720 BG motora sahip ARMA II,  daha  fazla taşıma  kapasitesi, daha fazla koruma özelliklerinin yanı sıra 120mm kalibreye kadar ağır silah sistemlerinin  entegrasyonuna da imkan veriyor. ARMA II’de  direksiyon  sistemi tüm aksları kontrol  edebiliyor, bu anlamda tüm tekerler direksiyonlanabilir nitelikte. 

Modüler Yapı

Modüler bir platform olarak tasarlandığı için ARMA II, pek çok farklı göreve uygun bir platform. Piyade sınıfı için standart tekerleklı zırhlı muharebe aracı ve zırhlı personel taşıyıcı araç olarak kullanılmasının yanında ARMA II’ye farklı silah sistemleri, donanımlar ve çeşitli sistemler entegre edilebiliyor. Farklı varyantları olan ARMA II, gözetleme ve dinleme vasıtaları ile keşif aracı; geniş iç hacmi ve çok hızlı yer değiştirme kabiliyeti ile komuta kontrol aracı olarak envanterde görev alıyor. ARMA II, uygun alt sistemler ile muharebe sahası kurtarma görevlerinde hizmet verebilirken; büyütülebilen gövde ana yapısının sağladığı ilave hacim ile hem bakım-onarım hem de ambulans gibi çeşitli görevleri de yerine getirebilen sınıfının en üstün aracı olma özelliğini taşıyor.

Modüler Yapı
Yerli Alt Sistemler

Yerli Alt Sistemler

Yerlilik oranı arttırılan ARMA II, ülkemizin kara sistemlerinde dışa bağımlılığını azaltmada önemli bir rol üstleniyor. ARMA II’de Otokar’ın kendi kaynaklarıyla tasarladığı ve ürettiği süspansiyon sistemi ve transfer kutusu yer alırken, soğutma paketi de dahil olmak üzere milli tasarım ve yerli üretim alt sistemler tercih ediliyor.
ARMA II, birisi yerli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor.

Tüm zırhlı araçların ihracatı ilgili hükümetlerin ihracat izinlerine tabidir.