ARMA 6X6

Otokar’ın özgün tasarımı olan çok tekerlekli zırhlı muharebe aracı ailesinden ARMA 6x6, dünyada dikkatleri üzerine çeken üstün teknik ve taktik özellikleri ile Silahlı Kuvvetlerimiz için göreve hazır.

Genel Bakış

Genel Bakış

ARMA zorlu arazi koşullarında etkinliğini arttıran yüksek hareket kabiliyeti ve uzun mesafe yol koşullarında sürati ile her türlü iklim şartında görev yapmaya hazır, ordumuzun gücüne güç katacak modüler bir platform.
Yüksek seviyede balistik ve mayın koruma sağlayan zırhlı monokok gövde yapısı ile ARMA, modern muharebe sahasında ve barış gücü operasyonlarında orduların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan özel bir tasarıma sahiptir.


 

Üstün Arazi Performansı

Patlak gider lastikleri, merkezi lastik şişirme sistemi (CTIS) ve ABS fren sistemi ile zenginleştirilmiş bağımsızhidro-pnömatik süspansiyonu, ARMA’ya zorlu arazi koşullarında üstün hareket kabiliyeti kazandırırken, personele de yüksek seviyede güvenlik ve konfor sunar.

 

Üstün Arazi Performansı
Farklı Görevlere Uygun Tek Platform

Farklı Görevlere Uygun Tek Platform

ARMA modern muharebe sahasında ve barış gücü operasyonlarında kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan özel bir tasarıma sahiptir. ARMA 6x6, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, KBRN keşif aracı, radar aracı, sürücü eğitim aracı, yaralı tahliye aracı, EYP imha aracı, komuta kontrol aracı gibi farklı görevlere uygun modüler bir araçtır.
 

Tüm zırhlı araçların ihracatı ilgili hükümetlerin ihracat izinlerine tabiidir.