12/12/2022

Otokar Yılın Savunma Sanayi Şirketi Seçildi

Otokar Yılın Savunma Sanayi Şirketi Seçildi

Türkiye'nin global kara sistemleri üreticisi Otokar, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) tarafından bu yıl 12'ncisini düzenlenen "Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri"nde Yılın Savunma Sanayi Şirketi seçildi.
 
Koç Topluluğu şirketlerinden Türkiye'nin global kara sistemleri üreticisi Otokar, savunma sanayi alanındaki başarılarına yenisini ekledi. 1914’te kurularak Türkiye’nin en eski öğrenci kulüplerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü (ENSO) tarafından bu yıl 12’nci kez düzenlenen “Boğaziçi İş Dünyası Ödülleri” sahiplerini buldu. Türkiye’den alanında en iyi şirketlerin ödüllendirildiği tören, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşti.
 
Türkiye’nin önde gelen şirket temsilcileri, akademisyen ve öğrencileri bir araya getiren organizasyonda, farklı kategorilerde halk oylamasıyla belirlenen alanının en iyi şirketlerine ödülleri takdim edildi. Kara sistemlerinde 35 yıllık tecrübesiyle Türk ordusu ve güvenlik güçlerinin yanı sıra dünyada NATO ülkeleri dahil 35'ten fazla dost ve müttefik ülkede 33 binden fazla ürünü aktif olarak kullanılan Otokar, "Yılın Savunma Sanayi Şirketi" seçildi. Otokar adına ödülü Askeri Araçlar Sistem Mühendisliği Direktörü Zafer Uysal aldı.