02.04.2019

Otokar Latin Amerika'da varlığını artırmayı hedefliyor

Otokar Latin Amerika'da  varlığını artırmayı hedefliyor

Türkiye'nin tek milli askeri araç üreticisi Otokar, 2-5 Nisan tarihlerinde Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan LAAD Defence & Security fuarına katılıyor. 4 gün sürecek etkinlikte Otokar, Salon 4'teki Q.60 no'lu standında dünyaca ünlü askeri araçlarını ve kara sistemlerindeki kabiliyetlerini anlatacak.

Türk savunma sanayini yurtdışında başarıyla temsil eden Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek LAAD Defence & Security fuarına katılıyor. Otokar, etkinlik süresince kendi tasarımı ve üretimi olan zırhlı araçlar ve kule sistemlerini tanıtacak.
Fikri mülkiyet hakları kendine ait olan araçlarıyla 5 kıtada 30'dan fazla ülkeye ihracat yapan Otokar, Riocentro Fuar Merkezi'nde 4 gün sürecek organizasyonda 4x4'ten 8x8'e, paletli zırhlı araçlara kadar farklı tip ve versiyonlarda üstün hareket kabiliyetine sahip zırhlı araçları ile Otokar tasarımı kule sistemlerini tanıtacak.
Otokar'ın global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; " Otokar, günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiği ve ürettiği geniş ürün gamı ile savunma sanayiindeki konumunu her geçen gün kuvvetlendiriyor. Savunma sanayiinde kara sistemleri alanında kullanıcımızın farklı ihtiyaç ve beklentilerini analiz ediyor, mühendislik kabiliyetlerimiz ve üstün Ar-Ge imkanlarımız ile bu ihtiyaçları yanıtlayabilecek çözümleri hızlı şekilde geliştiriyoruz. Envanterlerinde Otokar araçlarına sahip kullanıcılarımız, yeni kullanıcılar için referans oluyor, her geçen yıl bayrağımızı yeni ülkelerde dalgalandırıyoruz. Halihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarını doğru analiz etme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan işbirliklerimizi geliştirirken, potansiyel kullanıcılara kara sistemleri alanındaki kabiliyetlerimizi tanıtmayı planlıyoruz" dedi.

Otokar'ın NATO ve Birleşmiş Milletler'in tedarikçisi olduğunun altını çizen Görgüç, "Tamamı kendi mühendislerimizce geliştirilen araçlarımız çok farklı coğrafyalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Latin Amerika'daki dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda modern donanımlara sahip en iyi araçları üretmek için hazırız" açıklamasını yaptı.